Životní styl

Vyzrajte na stárnutí – Zkuste tyto tipy na zpomalení stárnutí, spolehlivě fungují!

Stárnutí úplně sice nezastavíme, ale jeho viditelné projevy, se dají celkem dobře zvládnout a zpomalit. Chce se cítit i vypadat mladší, než jste? Tohle zkuste! 

Vyzrajte na stárnutí – Zkuste tyto tipy na zpomalení stárnutí, spolehlivě fungují! 

Každý z nás stárne a to se rozhodně nedá ovlivnit, mládnout totiž nebude nikdo. Také si ale občas říkáte, jak je možné, že vaše kamarádka nebo nějaká celebrita vypadá skvěle a vůbec ne na svůj věk? Jak je to vlastně možné? Všechno záleží na tom, jak se k sobě a ke svému tělu chováme, člověk, který má starosti a příliš o sebe nedbá, bude vždy vypadat o něco hůře, než člověk, který si hlídá jídelníček, pořád se směje a pečuje o sobe. Není to rozhodně jen o stravě, o kosmetice nebo pohybu, je to také o tom, jak se cítíme psychicky a jak moc se umíme mít rádi. Jak tedy vypadat lépe a vyzrát na projevy stárnutí? 

starší a mladší žena

Začněte u pozitivního přístupu

Psychika ovlivňuje mnohé, nejen fyzická schránka by totiž měla být pořádně hýčkaná. Určitě se snažte hodně spát, odpočívat a bavit se. Člověk, který má koníčky, umí se bavit, má kolem sebe příjemné lidi, se bude vždy cítit lépe a pak bude také lépe vypadat a působit na své okolí. Přejete si být svěží? Pak musíte spát. Nechcete mít moc vrásek? Nemračte se a na svět se více smějte, duševní pohoda je zkrátka základ, bez toho vám ani ty nejlepší kosmetické produkty mnohdy nepomohou. Takže se naučte všechno kolem sebe vnímat pozitivně a pak se můžete zaměřit na to ostatní. 

vitamíny pro pleť

Lépe se stravujte a neodbývejte se 

Zdravá strava dokáže ovlivnit rovněž mnohé, takže i to, jak budete navenek vypadat. Snažte se jíst zdravě a také jezte to, co vám chutná, ale s mírou. Ovoce, zelenina, vyvážená strava, bílkoviny, vláknina a samozřejmě hodně vitamínů. Zkuste si vyladit jídelníček tak, aby mu nic nechybělo, na jídlo si také dopřejte více času a určitě se nikdy nesnažte odbývat. Potřeba je také dodržovat pitný režim, aby mělo tělo dostatek hydratace. Pomůže to i pokožce. 

Právě na pokožce se toho hodně odráží, takže je vhodná i péče o pokožku, kterou si dopřejte ve formě kvalitní kosmetiky. Krémy proti vráskám určitě nezatracujte, i když asi budete muset zkoušet, který vám nejlépe sedne. Ony krémy nejsou úplně stoprocentní, ale pravidelná péče o pokožku je naprosto nutná a nezbytná. A platí to, jak pro muže, tak i pro ženy.