Rubrika: Zábava

Oblečení šité na míru

Je pravdou, že textilní průmysl se za poslední století hodně změnil. Továrny, které byly poměrně velké a rozsáhlé musely ukončit svoji činnost oděvní tvorby. Stejně tak i některé textilní firmy ukončily svoji podnikatelskou činnost. Mnoho jedinců se začalo více soustředit na levnější materiál, který sice není zdaleka tak kvalitní, ale pro mnohé uživatele není tato skutečnost rozhodující. Bohužel tradice, která zde byla za první republiky, se stala pouhou vzpomínkou a legendou. Nepodařilo se ji nijak ve velkém opět obnovit a navázat na ni. Kdo chce originální výrobek, musí se obrátit na designéry či menší společnosti, které mají stále ještě svoji úctu k tradici a nabízí kvalitní produkci. Nebo oslovit soukromé krejčovství, které si dokáže poradit s přáním klientů.

krejčovství

Šije se na míru

Většinou ten, kdo se s láskou věnuje šití a krejčovství, tak se neobejde bez základních potřebných pomůcek. Přirozeně se jedná o šicí stroj, jehly, nitě, špendlíky a mnohé další. Nesmí ovšem chybět ani nějaký model, který by stál po ruce, aby se mohl oblek nebo šatičky vyzkoušet. Živý model by ovšem nemusel být vždycky na dosah, proto se v malých i větších krejčovských dílničkách vyskytují umělé nebo jinak tvarované pomůcky. Jedná se o figuríny, které skvěle poslouží jako zkušební pomůcky. Není divu, vždyť mají stejnou velikost jako člověk. Navíc je celkem ideální a také úsporná krejčovská panna nastavitelná, která má bonus navíc, že si z jednoho rozměru můžeme nastavit i více konfekčních velikostí.

švadlena

Figurína k nezaplacení

V podstatě krejčovské panny se dělají z takového materiálu, aby posloužily rovnou i na úpravu samotného obleku, snadno se do nich dají zapíchnout špendlíčky a jsou pěkně po ruce. Navíc si i snadno dokážeme my představit, jak bude oblek z látky vypadat, jelikož figurína nám bude představovat člověka v podobné velikosti, jako jsme my. Navíc jsou dělané na nastavitelném stojanu a s výškou, což zase umožňuje tomu, kdo šije se moc neohýbat, ale pohodlně pracovat bez větší námahy. Oblečení, které sedí pěkně na postavu, se poté lépe nosí a samotný člověk se v obleku bude cítit vždy dobře a sebejistě. Potom se taková investice do originálního oblečení rozhodně vyplatí.

Skvělá zábava nejen pro odvážné

Pokud hledáte neobvyklou zábavu a zároveň máte pro strach uděláno, je přesně pro vás stvořený zorbing. Tento zábavný sport vznikl v roce 1995 na Novém Zélandě a má spoustu nadšenců po celém světě. Jedná se o lehčí extrémní sport, kdy hlavní roli hraje velká nafukovací plastová kouli, do které si buď sami, nebo s partnerem vlezete a necháte se odkutálet z kopce dolů rychlostí cca 50 km za hodinu. Do koule se pohodlně vejdou až tři lidé. Průměr koule je cca 3 metry a délka svahu bývá obvykle 200 metrů. Tento perfektní zážitek může vyzkoušet téměř každý, krom těhotných žen a dětí mladší 10 let. Pozor by si také měli dát lidé se srdečním onemocněním. Vyzkoušet můžete také aquazorbing, kde rozdíl spočívá v tom, že se nekutálíte ze svahu dolů, ale zavření v kouli si pochodujete po vodní hladině. Jedná se o skvělou zábavu, která vás perfektně nakopne, oprostí vás od veškerého stresu a dodá vám do těla pořádný adrenalin.let balónem
Jestliže vás zorbing ani aquazorbing nenadchl, můžete vyzkoušet bungee jumping.
Bungee skok je určen pro opravdové odvážlivce. Jedná se o rekreační adrenalinový sport, kdy jste přivázáni za kotníky pevným elastickým lanem a seskočíte dolů z velké výšky, např. z mostu anebo ze skály. Krom nezapomenutelného zážitku, který si po skoku určitě odnesete, zažijete také dokonalý stav beztíže.
Pokud se necítíte ani na bungee jumping ani na zorbing, ale přesto byste chtěli vyzkoušet něco zcela výjimečného s notnou dávkou adrenalinu, skvělým řešením by pro vás mohl být větrný tunel anebo let balónem.aquazorbing
Ve větrném tunelu je vše nasimulováno tak, že vám bude připadat, že doopravdy letíte vzduchem, a to bleskovou rychlostí až 250 km za hodinu. Budete si připadat jako po výskoku z letadla, ale ve skutečnosti budete stále na jednom místě. Ve speciální místnosti nafasujete speciální brýle, přilbu a kombinézu a zkušený instruktor se o vás bude starat po celou dobu vašeho "letu". Jedná se o perfektní zábavu, která je bezpečná a přitom vám dodá spoustu adrenalinu. Pokud dáváte přednost spíš klidnějšímu dobrodružství, je pro vás vyhlídkový let horkovzdušným balónem ideální. Nastupte se svou drahou polovičkou do obřího balónu, dejte si skleničku sektu a vychutnávejte si ve výšce cca 500 metrů nad zemí dech beroucí panoramata. Délka letu trvá obvykle jednu hodinu a uskutečnění závisí na větrných podmínkách.

Postele z masivu s úložným prostorem do malého bytu

Současný trend vývoje zařizování bydlení směřuje do několika odlišných větví, které korespondují s životním stylem a s našimi finančními a prostorovými možnostmi. V nich stále převažují omezené životní podmínky uzavřené bytové plochy panelových sídlišť a bytových domů. Bydlet v prostorném domě s velkou zahradou někde na konci města nebo na polosamotě se týká pouhého zlomku obyvatelstva, ačkoli v moderních katalozích vybavení domácností častěji vídáme fantastické záběry z horských vil s prostorným bazénem nebo překrásných výhledů od dřevostaveb na prostorné louce.
bílá postel
Bydlení na malé bytové ploše dobře znají více než tři čtvrtiny obyvatel střední Evropy. Počítá se tu doslova každý metr čtvereční, zvláště tam, kde lidem schází fantazie, a kde si nedokážou sami poradit, jak účelně, a přitom esteticky a vkusně bytový prostor zařídit. Bytoví architekti se často setkávají se starými, již dávno překonanými způsoby rozmístění nábytku a zařízením domácností. Jedním z nejpalčivějších problémů je prostornost a zároveň dostatek úložného prostoru.
hotelový pokoj s terasou

V malém bytě se počítá každý centimetr

Jistým řešením jsou vestavěné skříně na míru, ovšem citlivě posazené do míst, která prakticky neobýváme. Mohou zaplnit různé nevyužité rohy a výklenky, přičemž se dveře nemusí otevírat do pravého úhlu, nýbrž posuvně podél čelní stěny. Dalším výrazným pomocníkem jsou postele z masivu s úložným prostorem. Každé lůžko vám ukrojí z podlahové plochy kus místa, tak proč jej nevyužít efektivně? Mohou to být zvýšené postele či palandy kombinované s psacím stolem, komodami, úložnými boxy, nebo jen zabudované skříňky pro ukládání lůžkovin, oděvů. Obuvi a dalších předmětů. A pamatujte – čím méně skříněk kolem sebe máte, tím snazší úklid a hlavně lépe proudící energie. V příliš těsném prostředí se budete cítit brzy unaveni a vaše tělo se bude hůře regenerovat.

Opálení docílíte i jiným způsobem

Chcete konečně nabrat barvu své kůže stejně, jako byste pár dní pobývala u moře? Však Vy víte, jak na to! Proč jste už dávno nenavštívila solárium https://naomibrno.cz/? Bojíte se nemoci kůže? Tak to se bát nemusíte, když splňujete podmínky pro umělé paprsky slunce!

solárko

Nejste-li světlý typ, máte zelenou!
Pamatujete, jak jste přijela od moře s nádhernou barvou kůže? A jak Vám to slušelo! Vaše hnědé vlasy a hnědé oči dokonale korespondovaly s Vaším perfektním opálením. Inu, sluneční paprsky jsou Vaši přátelé. Dokonale vytáhnou pigment z kůže tak, abyste vypadala naprosto úžasně.
Ale nyní? Nyní je Vaše levá noha perfektně bílá! Sádra taková bývá! A zbytek těla také není o moc tmavší. Inu, solárium musíte navštívit hned, jak Vám sundají sádru. A nemusíte se umělých slunečních paprsků vůbec obávat. Jste jižanský typ, který se sluncem kamarádí.

Vždycky je všechno poprvé.
Pokud půjdete do solária poprvé, určitě se Vám dostane pokynů, které musíte dodržet, aby Vaše pleť dostala perfektní barvu bez újmy na zdraví!

  • Určitě zapomeňte na to, že byste si měla před návštěvou solária upravit make-up. Jedině bez něj! Udělejte to přesně tak, jak to děláte u moře. Tam líčidla vytahujete také až na večerní aktivity.
  • A nemyjte se předtím, než podstoupíte záření umělým sluncem. Vaše kůže by přišla o přirozený filtr. Naopak. Natřete se opalovacím krémem. Ale pozor. Ne tím krémem, který používáte běžně u moře. Ale speciálním krémem, který patří jen a pouze do solária.

opalování
Je ale zbytečné zabývat se první návštěvou solária, protože veškeré podrobné informace včas dostanete! Sama nakonec uvidíte, že strach z kožních nemocí mít nemusíte. Bezpečnost solárií je vždy na prvním místě pro každého provozovatele! Však Vás také budou vítat snědé asistentky. To bude asi tím, kde pracují, viďte? Protože u moře nemohou trávit celý rok!

I staří Římané by koukali

Snad žádný zahradní prvek není tak variabilní jako docela obyčejný plot. Někdy bývá vlastně celkem neobyčejný. Jestliže se rozhodneme pro ochranu našeho majetku nebo třeba jen pro ozvláštnění zahrady a okolí domu, pak máme mnoho možností výběru. Můžeme si postavit klasické oplocení, které se skládá z dřevěných planěk. V dnešní době jsou už mnohde nahrazovány praktičtějším plastem, který je na první pohled od přírodního materiálu téměř nerozpoznatelný.

plot zelený

  • Plotovky se vyrábějí z materiálu, který odborníci znají pod označením WPC.
  • Jedná se o kombinaci dřeva http://www.kozmokra.cz/podezreni-na-tyrani-zvirat-115 a vysoce kvalitní a ze zdravotního hlediska nezávadný polymer.
  • A to v poměru šedesát ku čtyřiceti procentům.

Ochrana i okrasa

Milovníci všeho přírodního si možná kolem svého domu nechali narůst živou a stále zelenou ochranu. V letním období dokonce i kvetoucí. Je zajímavé, že živé ploty si nechávali kolem svých rezidencí růst už staří Římané. A prý vypadaly téměř stejně jako ty současné.

  • Pokud by mohli nahlédnout do naší doby, možná, že by využili některé moderní materiály a nůžky s rýčem by definitivně odložili.
  • Výběr by měli totiž opravdu velký.

Například zmíněné plotovky vypadají opravdu velice vkusně a dělají na každého kolemjdoucího dojem naprosto přírodního materiálu. Kromě toho se o toto oplocení nemusíte téměř starat. Vyznačuje se vysokou odolností a dlouholetou životností. Tudíž každoroční jarní natírání ze svého diáře můžete klidně vyškrtnout. Plot a jeho možnosti se však nevyužívají pouze v oblasti bydlení. Jestliže zavítáte čas od času do přírody, určitě jste tam na něj také narazili.

dřevěné ploty

  • Lesníci používají pletivo k ochraně nově vysázených stromků.
  • A pokud je poblíž lesa sad, pak mají mladé stromky své kmeny určitě omotané zeleným pletivem s menšími očky.
  • I to slouží jako ochrana před nežádoucím okusováním od lesních zvířat.

Pestrost, originalita, kvalita

Šití doma nebylo dříve ničím výjimečným. Každá žena měla doma šicí stroj a touto dovedností oplývala. Nejprve byly domácnosti vybaveny šlapacími šicími stroji a později i stroji velmi moderními, na elektřinu. Dnes už můžeme zakoupit šicí stroje, které jsou velmi vítanými pomocníky a jejich ovládaní je snadné. Jsou výkonné a nemusíme se bát ani silnějších materiálů jako je například riflovina, nebo kůže.

americká látka

Jak začíná domácí šití
Kdy poprvé pocítíme potřebu si doma něco ušít vlastními silami? Zpravidla se první potřeba objeví už při zařizování nového bytu a touze po dekoracích, které v obchodech nemůžeme sehnat. Začínáme většinou s potahy na polštáře, nebo s přehozy na sedací soupravu a postele. Toužíme po tom, aby veškeré dekorace v bytě působily uceleně a jednotně. A v takovém případě není jiná možnost než si dekorace ušít.

Jak pokračuje domácí šití
Ve chvíli, kdy se naše rodina rozroste o potomky, nastává mnoho případů, kdy se bez domácího šití neobejdeme. Zvláště, když v naší rodině je přesila holčiček. Jejich touha po šatech pro panenky a radost v očích, když jim vyrobíme nové kousky, je pádným důvodem k tomu, abychom usedly za šicí stroj znovu a znovu. A co teprve ve chvíli, kdy přijde období malých princezen a dcery začnou toužit po princeznovských šatech? Tam už jeden kostým pro princeznu rozhodně stačit nebude.

barvené látky

Kde nakoupit
Velmi oceníte, pokud budete moci nakoupit veškeré potřeby pro šití na jednom místě a platit pouze jedno poštovné. Oceníte velký výběr látek a široký sortiment ostatních potřeb pro domácí šití. A pokud hledáte skutečnou originalitu, pestré barvy a nápadité vzory, vyzkoušejte americké látky. Dokonce mezi nimi najdete i vzory s oblíbenou sportovní tématikou. To, že se můžete pochlubit kamarádkám vlastními originálními výtvory, je velkou radostí. Domácí šití je zkrátka perfektním koníčkem.

Bazénový vysavač, velký pomocník při údržbě vašeho koupání

Majitelé bazénů zpozorněte. Víte, jaký z pomocníků vám dokáže pomoci s péčí o vaše koupání? Bazénové vysavače. Jestliže ještě žádný nemáte, zauvažujte o jeho pořízení. Díky nim vodu udržíte kvalitní mnohem snáze.
Někdo říká, že jsou zbytečné a vodu lze čistou udržet i bez nich. Ten kdo je ale vyzkoušel, na ně nedá dopustit. Je jedno jak velký bazén máte, vysavač se hodí pro bazény všech velikostí i tvarů, pro venkovní i interiérové typy https://eshop.techneco.eu/Bazenove-vysavace.pool4

Nenápadné usazeniny, které ničí kvalitu vody

Ve vzduchu se nalézá mnoho částeček prachu, a ač si to možná neuvědomujeme, postupně se dostávají i do vody. I přes běžící filtraci se pak může stát, že tyto částečky se na různých místech bazénu začnou usazovat, na stěnách, dně či v rozích. Usazené nečistoty pak mají za následek vznik dalších nežádoucích jevů.
Takovým usazeninám lze snadno předejít s pomocí vysavače, nemusíte tak nic zdlouhavě čistit ručně, nemusíte se kvůli tomu ani namočit, o vše se postará vysavač. Ten lze sehnat ve dvou základních variantách:
· ruční
· samochodný
Je jen na vás, který vám bude více vyhovovat, nutno ale dodat, že pro rozměrnější bazény je jednodušší použití vysavače samochodného.

Bohaté příslušenství zajistí perfektní čistotu

Pro obě varianty existuje bohaté příslušenství v podobě teleskopických tyčí a různě tvarovaných kartáčů. Nikdy tak není problém dosáhnout kamkoli a zdolat jakékoli špatně přístupné místo, například kout.
S pomocí bazénových vysavačů tak dokonale odstraníte každou nečistotu a usazeninu a předejdete vzniku nežádoucích jevů. Nejsou nezbytně nutné, nemusíte si je pořizovat, ale věřte, že pokud je máte, podstatně vám usnadní údržbu bazénu i vody a ušetří mnoho času. Tento čas pak můžete věnovat třeba právě koupání v nádherně čisté vodě.dno