Zábava

Oblečení šité na míru

Je pravdou, že textilní průmysl se za poslední století hodně změnil. Továrny, které byly poměrně velké a rozsáhlé musely ukončit svoji činnost oděvní tvorby. Stejně tak i některé textilní firmy ukončily svoji podnikatelskou činnost. Mnoho jedinců se začalo více soustředit na levnější materiál, který sice není zdaleka tak kvalitní, ale pro mnohé uživatele není tato skutečnost rozhodující. Bohužel tradice, která zde byla za první republiky, se stala pouhou vzpomínkou a legendou. Nepodařilo se ji nijak ve velkém opět obnovit a navázat na ni. Kdo chce originální výrobek, musí se obrátit na designéry či menší společnosti, které mají stále ještě svoji úctu k tradici a nabízí kvalitní produkci. Nebo oslovit soukromé krejčovství, které si dokáže poradit s přáním klientů.

krejčovství

Šije se na míru

Většinou ten, kdo se s láskou věnuje šití a krejčovství, tak se neobejde bez základních potřebných pomůcek. Přirozeně se jedná o šicí stroj, jehly, nitě, špendlíky a mnohé další. Nesmí ovšem chybět ani nějaký model, který by stál po ruce, aby se mohl oblek nebo šatičky vyzkoušet. Živý model by ovšem nemusel být vždycky na dosah, proto se v malých i větších krejčovských dílničkách vyskytují umělé nebo jinak tvarované pomůcky. Jedná se o figuríny, které skvěle poslouží jako zkušební pomůcky. Není divu, vždyť mají stejnou velikost jako člověk. Navíc je celkem ideální a také úsporná krejčovská panna nastavitelná, která má bonus navíc, že si z jednoho rozměru můžeme nastavit i více konfekčních velikostí.

švadlena

Figurína k nezaplacení

V podstatě krejčovské panny se dělají z takového materiálu, aby posloužily rovnou i na úpravu samotného obleku, snadno se do nich dají zapíchnout špendlíčky a jsou pěkně po ruce. Navíc si i snadno dokážeme my představit, jak bude oblek z látky vypadat, jelikož figurína nám bude představovat člověka v podobné velikosti, jako jsme my. Navíc jsou dělané na nastavitelném stojanu a s výškou, což zase umožňuje tomu, kdo šije se moc neohýbat, ale pohodlně pracovat bez větší námahy. Oblečení, které sedí pěkně na postavu, se poté lépe nosí a samotný člověk se v obleku bude cítit vždy dobře a sebejistě. Potom se taková investice do originálního oblečení rozhodně vyplatí.