Rubrika: Nakupování

Štětovnice vám poslouží i na zahradě

Úprava zahradního pozemku

Představte si, že jste si vytýčili úkol upravit vaši zahradu tak, aby sloužila částečně jako okrasná a zčásti jako užitková. Máte již vytvořenou koncepci – plán výstavby, například tak, že vpředu bude zahrada zatravněna okrasným trávníkem, bude pečlivě vyrovnána do roviny a doplněna okrasnými dřevinami. Spodní část se bude nacházet zhruba o dva metry níže a bude od té přední oddělena prudším srázem s ozdobnou skalkou s vysázenými skalničkami, trvalkami i letničkami.

jez na řece

Zaměříme-li se nyní na předěl mezi horní a spodní částí zahrady, bude nutné jej něčím důkladně zpevnit, aby zemina nebyla shora odplavována dolů, a aby skalka z kamenů nebyla díky tomu postupně erodována, až by se nakonec sesypala či sesula. Jak zpevnit obě plochy, existuje nějaké řešení? Ano, existuje – štětovnice VL604. Jedná se o ocelové silnostěnné plechy, vytvarované do profilu, které spojováním štětovnic připomínají v průřezu široké zuby. Plechy se zapustí hluboko do země a dovedou po dobu delší, než padesát let, udržovat terén v perfektní kondici. Štětovnice je možné i zabetonovat, čímž se celá konstrukce ještě více zpevní.

štětovnice larseny

Štětovnice je osvědčeným stavebním prvkem u vodních staveb

Této vlastnosti se s úspěchem již po dlouhá desetiletí využívá u vodních staveb, kde například zpevňují hráze jezů na vodních tocích. Kdybyste chtěli nějakou štětovnici vidět v reálné situaci, v terénu, objevíte ji například na jezu v Plané nad Lužnicí nebo v Soběslavi, kde jsou jednotlivé „zuby“ dobře patrné. Pro vodáky sice představují nepříjemnou překážku, protože tudy se nedá jez běžně splouvat, ale pro všechny ostatní to znamená důkladně zajištěnou stavbu, která chrání okolní obyvatele před povodněmi při zvýšeném průtoku vody. Jak vidíte, štětovnice je poměrně nenápadná, ale nesmírně důležitá stavební komponenta.

Bočnicová schodiště vnáší do domu spoustu výhod

Bočnicová schodiště https://www.kmkdesign.cz/schodiste-bocnicova představují velmi jednoduchá a přitom elegantní řešení přístupu do vyšších pater v domě. Můžete si je představit tak, že jsou vodorovné schodnice zavěšené na dvou bočních šikmých opěrách, které umožňují umístit schodiště v podstatě kamkoli do prostoru. Bočnicové schodiště je zjednodušeně řečeno našikmo položený žebřík, který může být přímý nebo lomený, s podestou, či ukotvený pouze na podlaze a v horní části.

bočnicové schodiště

Výhodou tohoto řešení je možnost kombinovat mezi sebou různé materiály, a to jak schodů, tak i zábradlí, tedy zejména dřevo, kov a sklo. Pro výrobce to znamená zajímavou výzvu a pro vás pak řešení vskutku netradiční, což může být například u dřevěných schodnic s transparentním skleněným zábradlím.

Výroba tohoto typu schodiště je v zásadě jednoduchá, protože se kompletují pouze dvě bočnice a řada schodnic, ovšem neznamená to, že to je tak snadné, že byste si schodiště zhotovili svépomocí jako skládačku během pár hodin. Výrobky vyžadují přesné vyměření, volbu vhodného sklonu schodnic a samozřejmě takové spojovací prvky, které zaručí minimální deklarovanou nosnost.

schodiště v domě

Další předností bočnicových schodišť je vzdušnost, ta se nabízí díky otevřeným průhledům mezi jednotlivými stupni, ovšem některým lidem právě tato vlastnost může vadit kvůli pohledu pod sebe a možným závratím. Není však problém stupně uzavřít, čímž zároveň vznikne dojem větší kompaktnosti.

Rozhodnete-li se právě pro toto řešení zpřístupnění horních pater domu, budete čerpat z jeho výhod nejen, co se týče praktičnosti i vzhledu, ale ve hře je také vaše fyzické zdraví. Chůze po schodech je totiž jedna z nejpřínosnějších pohybových aktivit pro posilování svalů dolních končetin včetně chodidel. Chození po schodech zároveň funguje jako antistres, kdy navyšuje pocit osobní pohody díky uvolněným endorfinům.

Chystáme se na léto

Koupat se můžeme v řece, slyšel jsem, že se to prý ještě někde dá, nebo v bazénu na plovárně. Tam, kde se koupou stovky dalších a raději nebudeme rozebírat co je na tom špatného. Proto je nejlepší koupání v bazénu vlastním. Tam, kde máte jistotu, jaká voda zde je a jakou má kvalitu.

Výmluvy, že si bazén nemůžete dovolit již dnes neobstojí. Ten pořídíte velmi lehce a nemusíte se zadlužit na celý život. Na začátek si klidně pořiďte něco menšího, nemusíte ve vašem bazénu hned pořádat rozplavby na padesát metrů. Pro rodinu na začátek stačí oblíbený kruhový, kde jen nafouknete boční manžetu a napustíte vodu. Velký bazén si klidně kupte za rok, pokud poznáte, že bude využit. I k tomu vám pomůže ten menší bazének.

domácí bazén

Samozřejmě, že jej nestačí jen postavit a napustit. Je nutné se také starat o to, aby byla voda čistá a měla teplotu, která nám všem vyhovuje.

K takovým pomůckám a nářadím se dostanete v obchodě s bazénovými potřebami. Vy nemusíte nikam chodit, protože si potřebné věci můžete zakoupit přímo zde v článku, když kliknete na níže jinak barevný odkaz.

Nejdražší položka bude jistě filtrace, ale bez ní by to nešlo. Tedy šlo, ale během týdne byste mohli vodu tak akorát vylít ven. Proto se nabízí různé filtry a také potřebné věci k nim. Například náhradní kartuše, pokud budete mít filtr kartušový. Pak už jsou k tomu třeba jen drobnosti a maličkosti, jako například hadice k bazénové filtraci.

hadice

Také ty si můžete pořídit přímo přes tento článek a máte to bez starostí a běhání po kamenných prodejnách.

Pokud si tyto věci kupujete poprvé a nevíte si rady, klidně si tam zavolejte, na odkaze je web i s telefonním číslem. Jistě vám tam rádi poradí a doporučí co nejlepší zboží. Tak budete mít artikl na míru a vy si jen počkáte doma, až vám to všechno přivezou. Věřte, že snazší to už nebude.

Udělejte si život pohodlnější se suchým zipem

Suchý zip je perfektní pomůcka pro každého z vás, jen vědět, kde jej využít, a k čemu vám může být dobrý. Může se hodit třeba na tepláky a k rukávům vaší mikiny či bundy.

Upravte si tepláky a rukávy u mikiny

Také tak rádi doma nebo venku nosíte mikiny a tepláky? Možná, že se rovněž potýkáte s obtížemi tohoto textilu, i když je velmi pohodlný a prostě skvělý na nošení, a sice s padáním tepláků (sjížděním od pasu dolů) a se sklouzáváním rukávů u mikin. Když si totiž zavážete tepláky na tkaničku, nebo je máte upnuté na gumu, díky vaší chůzi se tkanina postupně posouvá dolů, až vám prostě tepláky klesnou o deset centimetrů. A zrovna ve chvíli, kdy to nejméně potřebujete, máte plné ruce nějakých předmětů, a nemáte vhodnou chvíli ti tepláky znovu povytáhnout a lépe zavázat.

pásek na suchý zip

Máte-li trochu větší a volnější mikinu, můžete mít také poněkud „vytahané“ rukávy, a neustále je rolovat směrem vzhůru není zrovna ideální, prostě by vám stačilo mít rukávy pevněji upnuté, tedy pevněji, než co vám dovolí ta vytahaná guma.

Co takhle to zkusit se suchým zipem? Jak u tepláků, tak i u mikin. Prostě jej našijete na rukávy či do pasu v dostatečně širokém pruhu tak, aby plnil dobře svou funkci a zároveň vás neškrtil. Suchý zip Prima obchod v pase u tepláků je mnohem lepší volba, než tenká tkanička, jednoduše si jej upnete přesně na míru a tepláky už se nebudou tolik propadávat. Možná se nebudou propadávat vůbec.

tepláky v pase na tkaničku

A to samé u rukávů na mikině, upnete si je suchým zipem hned za zápěstím, nebo kousek výš, třeba v polovině lokte, a upnutí bude tak pevné, že vás nebude škrtit, ale zároveň udrží rukávy mikiny na svém místě. Možná to také dobře znáte – je otravné, když si zrovna umýváte ruce a najednou se vám sveze rukáv mikiny až do dlaně, vy jí máte mokrou a od mýdla, rukáv mýdlem „upatláte“, no zkrátka zbytečná patálie, nemyslíte?

Schodiště s ocelovými schodnicemi a dřevěnými nášlapy – elegance a praktičnost v jednom

Máte k dispozici obytný prostor, který chcete zvýšit o patro, anebo zútulnit a obývat dosud neobyvatelné podkroví? Pravděpodobně budete uvažovat o výstavbě schodiště, a zde se nabízí několik možností řešení. Jedním z nich jsou i schody s neuzavřenými schodnicemi, s ocelovou nosnou konstrukcí a se zábradlím, které bude materiálově i barevně souladné s nášlapy.

antikorové zábradlí

Jednoduché a přitom efektivní řešení

Schodiště s ocelovými schodnicemi, opatřenými betonovými či dřevěnými nášlapy, jsou obvyklým řešením u rekonstruovaných prostor či domovních nástaveb a přístavků, obytných podkroví a dalších půdních místností. Jejich hlavní výhoda tkví v tom, že složitou a náročnou stavební úpravu nahrazuje robustní ocelová konstrukce s otevřenými schodnicemi, doplněná ocelovým zábradlím, v kombinaci s prvky z masivního tvrdého dřeva.

nerezové zábradlí u schodiště

Otevřený prostor

Neuzavřené schodnice a k tomu ocelové profily nosných prvků jsou v každém otevřeném prostoru velmi odvážné, nejsou příliš těžkopádné a působí naopak velmi elegantně, proto se hodí všude tam, kde chcete prostor více „provzdušnit“. Mohou však působit některým lidem určité potíže při chůzi směrem vzhůru vzhledem k tomu, že pod sebe vidíte, a máte dojem, že mezi vámi a okolním prostředím je jen tenká vrstva nášlapů a podesty.

Bezpečné nášlapy

Každopádně se není třeba obávat zborcení konstrukce, nášlapy i nosníky jsou dimenzovány na mnohem vyšší zátěž, než jaké jsou podrobovány při každodenním běžném provozu. S podobnou třídou bezpečnosti se pracuje i při výpočtech nosných lan a pohonů výtahů.

Pokud jsou nášlapy zhotoveny z masivního tvrdého dřeva, musí být patřičně povrchově upraveny speciálním protiskluzným voskovým lakem, musí být dostatečně široké, prostorné jak při chůzi naboso i v obuvi, a musí být vhodně zvolen úhel sklonu schodiště, aby nebyl příliš strmý.

Praktické a ekologické reklamní tašky

Najít vhodný reklamní předmět pro svou firmu není nic jednoduchého. Na trhu je obrovské množství reklamních předmětů a je vhodné vybrat ten, který bude nejlépe korespondovat s vaší firmou. Velmi univerzálním reklamním předmětem je samozřejmě například propiska. Propisek je ale velké množství a mnohdy mezi ostatními reklamními propiskami zapadnou.

Igelitka

Potom tady máme krásné reklamní tašky s potiskem, které jsou velmi praktické. V dnešní době se čím dál více klade důraz na ekologii a igelitové nákupní tašky už opravdu nejsou moderní. A to je samozřejmě jenom dobře. Díky tomu má většina z nás v tašce nebo ve dveřích auta nějakou kvalitní bavlněnou tašku, a právě tyto tašky ze stoprocentní bavlny vám nabízíme pro vaši reklamu. Naše tašky mají dlouhé úchyty a křížové prošití, díky čemuž získají větší pevnost a můžete si dát pohodlně na rameno. Tašky jsou poměrně velké, elegantní a vejde se do nich opravdu velký nákup. Na naše tašky vám natiskneme vaše logo nebo jakýkoli slogan a obdarovaný tak bude mít název vaší firmy a nejdůležitější údaje každý den na očích a prakticky vždy při sobě. Tyto krásné reklamní tašky potom můžete darovat například svým obchodním partnerům, zaměstnancům anebo zákazníkům.

Nákupní taška

Nákupem reklamních tašek s vaším logem podpoříte ekologii a také samozřejmě svoji firmu. Tašky nabízíme v několika barvách, a to bílá, černá, modrá, červená, žlutá, nebo béžová. Šířka úchytů tašky je dva a půl centimetru a rozměry jsou 38×42 cm. V balení se nachází 50 kusů. Jsme schopni potisknout tašku prakticky jakýmkoli logem, názvem, či textem, proto si zde můžete kromě vašeho názvu a loga dát například telefonní číslo, adresu, či jiný kontakt. Neváhejte a ozvěte se nám. Samozřejmě vám velmi rádi pomůžeme s výběrem vhodného potisku a poradíme ve všech ostatních praktických věcech. Dopřejte si pro svou firmu kvalitní, praktickou a krásnou reklamu.

Sůl je zdraví prospěšná

Koupel ve slané vodě je zdraví prospěšná. Lidé, kteří trpí kožním onemocněním nebo dýchacími problémy ozdraví pobyt u moře a koupele ve slané vodě. Pokud nechcete vážit cestu do ciziny, můžete si koupání ve slané vodě dopřát třeba ve vlastním bazénu. Mořská sůl působí příznivě nejen na kožní problémy a dýchací cesty. Má zklidňující účinky. Koupel si můžete dopřát jako relaxaci při stresu nebo k uvolnění svalů. Sůl obsahuje mnoho důležitých prvků a minerálních látek. Vápník, hořčík, měď a železo. Sůl do bazénu kupujte kvalitní. Některé e-shopy nabízí sůl v bio kvalitě. Sůl by měla být zbavena všech nečistot. Může být v hrubém i jemnějším provedení. Je důležité, aby splňovala veškerá kritéria použití pro bazény.

moře

Jinak si můžete poškodit zařízení k úpravě soli. Kromě léčivých účinků bude sůl eliminovat vznik řas, bakterií a poslouží jako desinfekční prostředek. Mořská sůl je vhodná pro všechny druhy bazénů. Přidáte-li do bazénu sůl, sledujte také hodnoty PH. Počítejte také s tím, že během koupací sezóny bude nutné sůl doplňovat. Bazénová sůl https://www.chlorito.cz/sul-do-bazenu nebude dráždit pokožku ani oči.

bazén

Nezbytný pro přípravu slané vody je solinátor takzvaný chlorátor. Díky solinátoru se uvolňuje potřebný chlor. Solinátor pomáhá k rozkladu soli a desinfekci bazénu. Při výběru chlorátoru se neukvapujte. Zjistěte si, jaký typ je pro váš bazén vhodný. Přihlédněte k objemu vody v bazénu. Některé typy solinátorů disponují možností připojení dalšího zařízení, samočistícími elektrodami, ukazatelem PH vody. U některých typů je deklarovaná dlouhodobá životnost. Výběr přístroje ovlivní i pořizovací cena. Solinátoy můžete pořídit od několika málo tisíc. Dražší přístroje vás mohou vyjít až na osmdesát tisíc korun a více. Pokud je to ve vašich finančních možnostech, volte zlatou střední cestu. Kvalitní zařízení si vyberete i z cenově dostupných modelů.

Vlastní bydlení? Není tak nereálné, jak by se mohlo zdát.

Na počátku epidemie koronavirem byly byty už dost drahé, dalo se očekávat, že během této doby budou ceny bytů klesat. Odpovídalo by to logice. Méně práce, omezená možnost výdělku, menší koupěschopnost, takže ceny půjdou dolů. Ale co se nestalo? Ceny nemovitostí, místo aby klesaly, stoupaly příkře nahoru. S koronavirem jsme se ještě nestihli ani rozloučit a máme tady další průšvih. Válku. Proudí k nám utečenci, hlavně ženy a děti, nemají kam hlavu složit, utíkají ze své země, která se ocitla pod palbou. Další státní výdaje, další problémy, všeobecné zdražování, takže se nedá nic jiného očekávat, že porostou dále i ceny nemovitostí.

Je třeba chytit příležitost za pačesy a zkusit náhradní řešení bydlení ve svém. Pokud se mačkáte jako mladá rodina v bytě rodičů už delší dobu, je jasné, že společné soužití narušuje spokojený denní program obou generací, čím delší je doba soužití, tím se vyostřuje situace, obě strany jsou stále nervóznější a vznětlivější, že hloupá fronta před WC v ranní špičce dokáže zkazit další část dne, neshody okolo užívání kuchyně, nebo hlučnosti při trávení volného času ve svých prostorách jakbysmet.

mobilheim

Pokud se netísníte s rodiči pod jednou střechou, ale máte pronajaté bydlení, věřte, že nájmy se také budou stále více a více zdražovat, že nájemné v bytě opravdu silně převýší výdaje na splácení hypotéky. Ostatní poplatky za energie, internet a další, budou stejné ve vašem, nebo pronajatém. Je třeba s tím něco udělat a uniknout z pasti, vymanit se, jít za svým a do svého.

mobilheim

Jako alternativa vlastního bydlení se nabízí mobilheim. Já vím, že v první fázi můžete ohrnout nos, představovali jste si prostorný byt v novostavbě s podzemní garáží a na dosah MHD. Pokud, ale vaše výplaty nejsou nadstandardní, obzvlášť pokud jste mladá rodina a žena je na mateřské dovolené, tento sen budete muset ještě odložit. Představte si ten klid. Lavaro House 2 Top-mobilnidomy je váš, nikdo vám nemluví do výchovy dítěte, nikdo vás neokřikuje, že máte v sobotu hlučnou sešlost, tchýně neremcá, že jejímu synovi chystáte už třetí den jen studenou večeři. Klid a balzám na duši. A to pro obě strany.

Kouzlo barev

Plánujete vestavěné skříně nebo kuchyňskou linku, zvolili jste lamino unibarvy Sten-skrine a přemýšlíte, jaká barva či odstín by byla pro její dveře či dvířka nejlepší? V první řadě můžete vzít v potaz, v jakém pokoji bude váš nový nábytek stát. Jiné barvy a barevné odstíny se hodí pro kuchyň, jiné pro chodbu, obývací pokoj či ložnici. Obecně se dá říct, že teplé barvy povzbuzují a dodávají energii a chladné odstíny zase pomáhají lidskému organismu se uklidnit. Pro odpočinek a relaxaci a tedy například ložnici můžeme volit studenější barvy, jako je například klidná modrá, šedomodrá, pastelové odstíny zelené i jiných barev, ale pro povzbuzení a veselost naopak zvolíme třeba oranžovou či odvážnou červenou. Ta navíc povzbuzuje chuť k jídlu, takže pokud máme v rodině špatné strávníky, může jim to pomoci. Ale také naopak, pozor na nabírání hmotnosti.

šedá kuchyň

Při výběru barev uvažujte také to, že na skříních a lince budou barvy na opravdu velké ploše, proto budou místnosti spolu se stěnami a podlahou dominovat, je vhodné barvy sladit a nepřekračovat kombinaci počtu tří hlavních barev interiéru. Na velké plochy také můžeme vybrat barvy tlumenější a pokoj oživit doplňky, které můžeme střídat podle nálady, průběhu roku a příležitosti. Barvy také dokážou pokoj prosvětlit a zvětšit jeho optickou velikost, pokud zvolíme světlé tóny. Potřebujeme-li však místnost zútulnit, na pohled zmenšit, či pokud máme prostoru dost, můžeme si dovolit tmavé barvy.

moderní ložnice

Pozor však na velmi tmavé a ponuré barvy a černou. Taková kombinace nemusí ve výsledku působit dobře na naši psychiku, i když na první pohled zaujme a vypadá moderně a dobře. Hledáme-li naopak barvu, která působí velmi dobře a zvedá náladu ve všech pokojích a na všech površích, můžeme sáhnout po odstínech žluté. Svěží a čistý, stále moderní vzhled dodá zelená, v odstínu takové, jaký si vyberete a v dětském pokoji oživí prostor dívkám i chlapcům prvky neutrální oranžové barvy.

Světlo dělá domov

Pořádné svícení ve všech místnostech vašeho domu je velmi důležité nejen pro váš zrak. Kromě toho, že chcete mít v místnosti světlo, ať už teplé nebo studené, určitě taky chcete, aby vypadalo dobře a podtrhovalo styl místnosti. Vybírání není vůbec jednoduché, protože na výběr je toho opravdu hodně. Je pouze na vás, jestli zvolíte klasické bodovky, led panely a led pásky nebo třeba závěsný lustr.

žárovky

Důležité při výběru stropního svítidla je to, kde bude umístěno. Určitě si koupíte jiné svítidlo na chodbu a jiné do obývacího pokoje nebo nad jídelní stůl. Zatímco na chodbu a do koupelen se hodí nenápadné svícení, které nemusí být nijak ozdobné, do obývacího pokoje nebo nad jídelní stůl zvolíte něco, co upoutá nejen vaši pozornost, ale obdivovat toto světlo bude i návštěva. Nad jídelní stůj se hodí většinou nižší a podlouhlé svítidlo s několika samostatnými jednotkami. Moderní jsou v poslední době s dlouhými špagáty a žárovkami, ve kterých jdou vidět jednotlivé spirály.

Do obývacího pokoje se hodí závěsný lustr, který místnost dokáže úžasně zútulnit. Nemusíte se bát led světel ani teplých barev. Navíc se dají k různým světlům pořídit i ovladače, kterými si teplotu a intenzitu světla můžete navolit. Nechejte si poradit, pokud si nejste tím, co se do vašeho obýváku hodí. Lustr, který se do zařízené místnosti nehodí rozbije celkový dojem a může napáchat víc škody než užitku.

lustr obývací pokoj

Lustr si nemusíte představovat pouze jako takový ten klasický křišťálový skvost, který jste ještě jako děti vídali u babiček doma. Ačkoliv se i tyto druhy stropních svítidel vracejí do módy a mnohdy vypadají dobře, můžete si vybírat ze spousty moderních kousků, které dokážou svým vzhledem opravdu zaujmout. Nebojte se barev a různých tvarů. Klasické kulaté stropní svítidlo určitě nikoho neohromí.

Pokud máte navíc v místnosti sádrokartonový podhled, nebojte se ho podsvítit led páskem. Dokáže navodit příjemnou romantickou atmosféru a zvládne dokreslit celkový dojem z vašeho interiéru. Jako bonus si můžete přepínat mezi různými barvami podsvícení.