Rubrika: Zdraví

Jak posílit imunitu?

Na podzim bývá přechod do zimního období pro mnohé překvapením – babí léto nás uchlácholí, že stále ještě zbývají krásné a teplé dny, potom ale přijde náhlé ochlazení, mnozí z nás nestihnou zareagovat přizpůsobením šatníku a v tu ránu jsou čekárny lékařů plné. Předjaří je náročné především proto, že po dlouhém období zimy bez dostatku slunečního svitu a čerstvého ovoce a zeleniny naše tělo trpí nedostatkem vitamínů a naše imunita selhává.

Jak imunitu posílit?

Vitamínové tablety

Dodejte tělu vitamíny. A pokud to nejde v jídle, nakupte vitamíny. Céčko, zinek či kyselinu listovou seženete v obchodech v mnoha formách. A skvělý je třeba sirup s Echinaceou

Zasaďte si doma řeřichu, její pěstování je velice snadné, snadno se vám o ni postarají i vaše děti, roste bleskurychle a je plná vitamínů a minerálů. Přidat ji můžete do polévky, na brambory či jen tak na chleba. 

Další tipy, jak zvládnout krizové období:

I když se otepluje, dbejte na oblečení. Více tenčích vrstev vám poslouží lépe než jedna silná bunda. Noste pod oděvem funkční prádlo a nikdy nezůstávejte dlouho v mokrém nebo propoceném oblečení. 

Mějte v případě ochlazení či ledového větru po ruce tenkou čepici a rukavice, skvěle vám poslouží třeba ty, které nosí běžci.

Talíř s ovocem

Buďte ohleduplní k okolí – nechoďte nemocní mezi lidi a pokud není zbytí, noste roušku (ta zamezí, abyste prskali na ostatní, ale vás před okolím neochrání), smrkejte do jednorázových kapesníků a při kašli si zakrývejte ústa kapesníkem nebo rukávem.

Myjte si mnohem častěji ruce a ideálně u sebe noste antibakteriální gel. Koupíte ho v každé drogerii.

Skupinám lidí se raději vyhýbejte, ale ven určitě vyražte. Svižná procházka v lese vaši imunitu podpoří. A také více odpočívejte, před spaním odložte telefon, vypněte další elektronické přístroje a dopřejte si vydatný spánek. 

A myslete pozitivně, to prospívá vždycky! 

Existují sny, které se již dávno staly realitou

Jen si to představte, jak by to bylo v životě skvělé, kdyby se nám vždy všechno dařilo tak, jak si to představujeme. Prostě by stačilo jen naše přání, pouhá myšlenka na něco, co bychom chtěli a jako mávnutím kouzelného proutku by vše bylo najednou splněno. Prostě by stačilo pouhé pomyšlení k tomu, aby se něco naplnilo. A to je velice lákavá představa, že?llamp

Spotřebiče se mohou obsloužit samy

Naštěstí naše moderní doba již pokročila natolik, že existují oblasti našeho života, kde o takových věcech nemusíme jen snít. Opravdu stačí jen pomyslet a pak také vydat jednoduchý pokyn a vše je předem hotovo. A tato oblast života, o které právě mluvíme, která funguje téměř pohádkově, se nazývá internet věcí. Stačí mít svou domácnost chytře promyšlenu a napojenu na internet, a pokud vlastníte příslušné technologie, tak se již jednou provždy nemusíte zbytečně zabývat malichernostmi. Zkrátka nemusíte ztrácet čas s banalitami jako jsou nákup, protože vaše chytrá lednička zkontroluje, co vám chybí a včas vše objedná, nemusíte řešit, zda jste nastavili topení tak, abyste po příchodu domů netrpěli chladem, protože vaše vytápění vše zajistí samo, a dokonce se ani nemusíte trápit tím, zda jste zapomněli zhasnout v kuchyni či naopak rozsvítit v garáži, protože vaše chytré osvětlení philips hue vše zařídí za vás.

Šetřete svůj čas na to opravdu důležité

Prostě stačí mít po ruce ty správné technologie a hned se vám žije lépe. Už nikdy tak nemusíte ztrácet čas řešením banalit, které jsou tak primitivní, že je za vás dokáže vyřešit vaše domácí elektronika sama.
A kdo by se trápil něčím, co zvládne udělat jeho domácí spotřebič sám od sebe? Život je příliš krátký na to, abychom jej vyplňovali řešením banalit.bulb