Zdraví

Jak posílit imunitu?

Na podzim bývá přechod do zimního období pro mnohé překvapením – babí léto nás uchlácholí, že stále ještě zbývají krásné a teplé dny, potom ale přijde náhlé ochlazení, mnozí z nás nestihnou zareagovat přizpůsobením šatníku a v tu ránu jsou čekárny lékařů plné. Předjaří je náročné především proto, že po dlouhém období zimy bez dostatku slunečního svitu a čerstvého ovoce a zeleniny naše tělo trpí nedostatkem vitamínů a naše imunita selhává.

Jak imunitu posílit?

Vitamínové tablety

Dodejte tělu vitamíny. A pokud to nejde v jídle, nakupte vitamíny. Céčko, zinek či kyselinu listovou seženete v obchodech v mnoha formách. A skvělý je třeba sirup s Echinaceou

Zasaďte si doma řeřichu, její pěstování je velice snadné, snadno se vám o ni postarají i vaše děti, roste bleskurychle a je plná vitamínů a minerálů. Přidat ji můžete do polévky, na brambory či jen tak na chleba. 

Další tipy, jak zvládnout krizové období:

I když se otepluje, dbejte na oblečení. Více tenčích vrstev vám poslouží lépe než jedna silná bunda. Noste pod oděvem funkční prádlo a nikdy nezůstávejte dlouho v mokrém nebo propoceném oblečení. 

Mějte v případě ochlazení či ledového větru po ruce tenkou čepici a rukavice, skvěle vám poslouží třeba ty, které nosí běžci.

Talíř s ovocem

Buďte ohleduplní k okolí – nechoďte nemocní mezi lidi a pokud není zbytí, noste roušku (ta zamezí, abyste prskali na ostatní, ale vás před okolím neochrání), smrkejte do jednorázových kapesníků a při kašli si zakrývejte ústa kapesníkem nebo rukávem.

Myjte si mnohem častěji ruce a ideálně u sebe noste antibakteriální gel. Koupíte ho v každé drogerii.

Skupinám lidí se raději vyhýbejte, ale ven určitě vyražte. Svižná procházka v lese vaši imunitu podpoří. A také více odpočívejte, před spaním odložte telefon, vypněte další elektronické přístroje a dopřejte si vydatný spánek. 

A myslete pozitivně, to prospívá vždycky!