Nakupování

Bočnicová schodiště vnáší do domu spoustu výhod

Bočnicová schodiště https://www.kmkdesign.cz/schodiste-bocnicova představují velmi jednoduchá a přitom elegantní řešení přístupu do vyšších pater v domě. Můžete si je představit tak, že jsou vodorovné schodnice zavěšené na dvou bočních šikmých opěrách, které umožňují umístit schodiště v podstatě kamkoli do prostoru. Bočnicové schodiště je zjednodušeně řečeno našikmo položený žebřík, který může být přímý nebo lomený, s podestou, či ukotvený pouze na podlaze a v horní části.

bočnicové schodiště

Výhodou tohoto řešení je možnost kombinovat mezi sebou různé materiály, a to jak schodů, tak i zábradlí, tedy zejména dřevo, kov a sklo. Pro výrobce to znamená zajímavou výzvu a pro vás pak řešení vskutku netradiční, což může být například u dřevěných schodnic s transparentním skleněným zábradlím.

Výroba tohoto typu schodiště je v zásadě jednoduchá, protože se kompletují pouze dvě bočnice a řada schodnic, ovšem neznamená to, že to je tak snadné, že byste si schodiště zhotovili svépomocí jako skládačku během pár hodin. Výrobky vyžadují přesné vyměření, volbu vhodného sklonu schodnic a samozřejmě takové spojovací prvky, které zaručí minimální deklarovanou nosnost.

schodiště v domě

Další předností bočnicových schodišť je vzdušnost, ta se nabízí díky otevřeným průhledům mezi jednotlivými stupni, ovšem některým lidem právě tato vlastnost může vadit kvůli pohledu pod sebe a možným závratím. Není však problém stupně uzavřít, čímž zároveň vznikne dojem větší kompaktnosti.

Rozhodnete-li se právě pro toto řešení zpřístupnění horních pater domu, budete čerpat z jeho výhod nejen, co se týče praktičnosti i vzhledu, ale ve hře je také vaše fyzické zdraví. Chůze po schodech je totiž jedna z nejpřínosnějších pohybových aktivit pro posilování svalů dolních končetin včetně chodidel. Chození po schodech zároveň funguje jako antistres, kdy navyšuje pocit osobní pohody díky uvolněným endorfinům.