Nakupování

Sůl je zdraví prospěšná

Koupel ve slané vodě je zdraví prospěšná. Lidé, kteří trpí kožním onemocněním nebo dýchacími problémy ozdraví pobyt u moře a koupele ve slané vodě. Pokud nechcete vážit cestu do ciziny, můžete si koupání ve slané vodě dopřát třeba ve vlastním bazénu. Mořská sůl působí příznivě nejen na kožní problémy a dýchací cesty. Má zklidňující účinky. Koupel si můžete dopřát jako relaxaci při stresu nebo k uvolnění svalů. Sůl obsahuje mnoho důležitých prvků a minerálních látek. Vápník, hořčík, měď a železo. Sůl do bazénu kupujte kvalitní. Některé e-shopy nabízí sůl v bio kvalitě. Sůl by měla být zbavena všech nečistot. Může být v hrubém i jemnějším provedení. Je důležité, aby splňovala veškerá kritéria použití pro bazény.

moře

Jinak si můžete poškodit zařízení k úpravě soli. Kromě léčivých účinků bude sůl eliminovat vznik řas, bakterií a poslouží jako desinfekční prostředek. Mořská sůl je vhodná pro všechny druhy bazénů. Přidáte-li do bazénu sůl, sledujte také hodnoty PH. Počítejte také s tím, že během koupací sezóny bude nutné sůl doplňovat. Bazénová sůl https://www.chlorito.cz/sul-do-bazenu nebude dráždit pokožku ani oči.

bazén

Nezbytný pro přípravu slané vody je solinátor takzvaný chlorátor. Díky solinátoru se uvolňuje potřebný chlor. Solinátor pomáhá k rozkladu soli a desinfekci bazénu. Při výběru chlorátoru se neukvapujte. Zjistěte si, jaký typ je pro váš bazén vhodný. Přihlédněte k objemu vody v bazénu. Některé typy solinátorů disponují možností připojení dalšího zařízení, samočistícími elektrodami, ukazatelem PH vody. U některých typů je deklarovaná dlouhodobá životnost. Výběr přístroje ovlivní i pořizovací cena. Solinátoy můžete pořídit od několika málo tisíc. Dražší přístroje vás mohou vyjít až na osmdesát tisíc korun a více. Pokud je to ve vašich finančních možnostech, volte zlatou střední cestu. Kvalitní zařízení si vyberete i z cenově dostupných modelů.