Byznys

Jak distribuovat léčiva

Distributoři léčiv mají podle mého názoru velmi důležitou práci, kterou je nutné ocenit. Vždyť si představte, co bychom dělali, kdyby takoví lidé nebyli? Neměl by nám kdo doručovat léky do lékáren, senior center nebo nemocnic. Já sama jsem chtěla v takovém oboru pracovat, protože mi je velmi blízký. Mám vystudovanou střední zdravotní školu a rok a půl mám na farmacii. Bohužel tu jsem nedodělala, protože jsem měla rizikové těhotenství, a tak jsem raději zůstala doma a stejně jsem pak musela na poslední tři měsíce do nemocnice na pozorování. Byla tam hrozná nuda a já si říkala, proč to potkalo zrovna mě.

Léky se snažíme zmírnit průběh nemoci

Stále jsem tam brečela a přehrávala si v hlavně ty nejhorší scénáře. Moc jsem se už těšila na porod a dítě, že my dny ubíhaly děsně pomalu. Nakonec jsem se ale dočkala a nyní mám krásného, a hlavně zdravého syna, který mi dělá jen samou radost. A víte, kde nyní pracuji? Ano, uhodli jste. Distribuuji léčiva už druhým rokem a práce mě opravdu velmi baví a naplňuje mě. Nyní mám sen se posunout dál a moc ráda bych prodávala léky, pracovala v lékárně. Na to si ale musím dodělat farmaceutickou školu, na kterou jsem se již přihlásila a už se tam moc těším. Hned v září nastupuji do prvního ročníku.

V lékárně najdete i péči o pleť

A co se ještě týče zdravotnictví, tak je to velmi důležitá a zodpovědná práce. Je to taková práce, kde člověk musí myslet dopředu a nesmí ponechat nic náhodě, protože i malá chybička se může stát osudná. Pokud zaměníte léky, může se stát pohroma. Navíc léky jsou velmi přísně kontrolované, takže pokud vám bude něco chybět, tak se ihned na to přijde. Léky se nesmí nikdy ztratit. To samé platí i pro přebytky léčiv. Nesmíte mít naloženo v dodávce více ani méně léčiv, vždy tam musí být takové množství, které je napsáno v dokumentech. V dokumentech je vždy všechno řádně zapsáno a musí obsahovat všechny náležitosti a taky podpisy, kdo léky předal a přijal. Pokud vás toto téma zajímá více, podívejte se sem na náš web.