Nakupování

Vlastní bydlení? Není tak nereálné, jak by se mohlo zdát.

Na počátku epidemie koronavirem byly byty už dost drahé, dalo se očekávat, že během této doby budou ceny bytů klesat. Odpovídalo by to logice. Méně práce, omezená možnost výdělku, menší koupěschopnost, takže ceny půjdou dolů. Ale co se nestalo? Ceny nemovitostí, místo aby klesaly, stoupaly příkře nahoru. S koronavirem jsme se ještě nestihli ani rozloučit a máme tady další průšvih. Válku. Proudí k nám utečenci, hlavně ženy a děti, nemají kam hlavu složit, utíkají ze své země, která se ocitla pod palbou. Další státní výdaje, další problémy, všeobecné zdražování, takže se nedá nic jiného očekávat, že porostou dále i ceny nemovitostí.

Je třeba chytit příležitost za pačesy a zkusit náhradní řešení bydlení ve svém. Pokud se mačkáte jako mladá rodina v bytě rodičů už delší dobu, je jasné, že společné soužití narušuje spokojený denní program obou generací, čím delší je doba soužití, tím se vyostřuje situace, obě strany jsou stále nervóznější a vznětlivější, že hloupá fronta před WC v ranní špičce dokáže zkazit další část dne, neshody okolo užívání kuchyně, nebo hlučnosti při trávení volného času ve svých prostorách jakbysmet.

mobilheim

Pokud se netísníte s rodiči pod jednou střechou, ale máte pronajaté bydlení, věřte, že nájmy se také budou stále více a více zdražovat, že nájemné v bytě opravdu silně převýší výdaje na splácení hypotéky. Ostatní poplatky za energie, internet a další, budou stejné ve vašem, nebo pronajatém. Je třeba s tím něco udělat a uniknout z pasti, vymanit se, jít za svým a do svého.

mobilheim

Jako alternativa vlastního bydlení se nabízí mobilheim. Já vím, že v první fázi můžete ohrnout nos, představovali jste si prostorný byt v novostavbě s podzemní garáží a na dosah MHD. Pokud, ale vaše výplaty nejsou nadstandardní, obzvlášť pokud jste mladá rodina a žena je na mateřské dovolené, tento sen budete muset ještě odložit. Představte si ten klid. Lavaro House 2 Top-mobilnidomy je váš, nikdo vám nemluví do výchovy dítěte, nikdo vás neokřikuje, že máte v sobotu hlučnou sešlost, tchýně neremcá, že jejímu synovi chystáte už třetí den jen studenou večeři. Klid a balzám na duši. A to pro obě strany.