Peníze

Pro koho je určena nebankovní hypotéka?

Hypotéku asi není zapotřebí nijak zdlouhavě představovat, jedná se o produkt, který nabízí řada bankovních, ale i nebankovních společností. V podstatě jde o dlouhodobý úvěr, který je zpravidla svázán s nemovitostí. I díky tomu může žadatel získat velmi výhodnou úrokovou sazbu, neboť pro banku nepředstavuje až tak velké riziko.

Platba kartou

Žadatel není schopen doložit výši svých příjmů

Chcete žádat o úvěr v bance? První, co po vás bude banka požadovat je doložení pravidelných měsíčních příjmů a doložení pracovního poměru za pomoci pracovní smlouvy na dobu neurčitou. Může však uspět i žadatel, který má pracovní závazek jen na dobu určitou. Úvěrová smlouva však musí být uzavřena jen na tak dlouhou dobu, po kterou trvá pracovní smlouva. V případě, že se žadatel momentálně nachází ve zkušební nebo výpovědní lhůtě, na úvěr v bance nemá šanci dosáhnout. Podobný osud čeká i žadatele, kteří mají příjem formou sociálních dávek. Nikdo totiž nedokáže objektivně posoudit, jak dlouho budou moci úvěr splácet.

U nebankovních institucí je však situace jiná. Na úvěr může žadatel dosáhnout i v případ, že není schopen odpovídajícím způsobem doložit výši svých příjmů. Jednu z možností představuje i americká hypotéka bez dokládání příjmů.

Podání ruky

Žadatel má záznam v některém z registru dlužníků

Krom výši měsíčních příjmů banky ověřují i záznamy v registrech dlužníků. Pokud jste se někdy v minulosti dostali do situace, kdy jste nebyli schopni dostát svým závazkům vůči věřitelům, s největší pravděpodobností v jednom z nich budete figurovat.

Schválení nebankovní hypotéky však není podmíněno čistým registrem, na úvěr mohou dosáhnout i tací, kteří záznam mají. Nebankovní instituce totiž velmi často do registru vůbec nenahlíží nebo na tuto skutečnost neberou zřetel. Dalo by se tedy říci, že nebankovní úvěrové produkty využijí nejvíce tzv. rizikový žadatelé.