Peníze

Když jste v insolvenci, ale potřebujte peníze.

Panu F. se nedařilo v podnikání a kvůli svým dluhům nakonec zažádal o insolvenční řízení. Výsledek byl uspokojivý, část dluhu splatil a část mu byla odpuštěna. Teď by se rád vrátil ke svému podnikání, ale potřeboval by půjčit peníze do začátku. Není nemožné získat hypotéku po insolvenci.

Americká hypotéka nebo chcete-li hypotéka bez registrů nabízí možnost, jak získat peníze i přes to, že máte záznam v registrech dlužníků. Důležité je, jestli jste schopni své dluhy řešit a řádně splácet. Pan F. si podal žádost o hypotéku bez registrů a při osobním setkání doložil potřebné doklady. Finanční zprostředkovatel si prověřil záznamy v registrech, možnosti splácení úvěru a vlastnictví nemovitosti, kterou je třeba se zaručit a na základě zjištěných údajů vystavil panu F. smlouvu na míru. Nejvyšší možnou částku mohl získat až do 70% hodnoty nemovitosti, kterou se zaručil.

peníze

Pokud by pan F. nepotřeboval peníze k podnikání, ale jako soukromá osoba, získal by nebankovní hypotéku. I zde se nahlíží do registrů dlužníků. Pokud by se stalo a výše jeho příjmů by byla nedostačující na splátky dřívějších úvěrů, bylo by možné splátky sloučit do jedné, tzv. konsolidovat, a splácet pravidelně menší obnos než před tím. Pokud by ani to nestačilo, jde ještě využít služba spoludlužníka, kdy se zaručí druhá osoba, že pokryje nemožnost žadatele splácet.

smlouva

U nebankovních úvěrů je třeba počítat s vyšší úrokovou sazbou, než u bankovních. S tím počítal i pan F., ale byl příjemně překvapen, že nebyla tak vysoká, jak očekával. Běžně se pohybují od 3 do 10%, s tím, že nižší míru získávají ti, kteří mají jen drobný záznam v registrech a doloží dostatečný pravidelný příjem. Tedy ti, kteří se jeví jako bezproblémoví klienti. S nově získanými prostředky mohl pan F. opět začít podnikat, tak mu držme palce, ať se mu s jinou strategií daří mít dostatečný zisk na pokrytí splátek úvěru.