Nakupování

Znáte tento čaj?


Drtivá většina lidí si určitě občas dá nějaký čaj. Většina lidí ho pije jen v zimě a na podzim, protože právě v tomto období chutná nejvíc. Zahřeje a pomáhá s prevencí proti nemocem a nebo je dokonce pomáhá léčit. Když cítíme že se o nás nějaká nemoc pokouší, většinou si zalezeme do postele s čajem, který si ochutíme citronem a medem. U většiny lidí ale najdeme obyčejné sáčkové čaje ze supermarketu, což je škoda. Každý by si měl dopřát kvalitní čaje, které budou pohlazením nejen na jazyku, ale i na duši.

matcha čaj

Když by vám někdo zavázal oči a dal vám napít čaje, určitě poznáte že jde o čaj. Ať už bychom si dali jakýkoliv čaj, všechny druhy mají základ v lístkovém čaji. Čaje mají nezaměnitelnou chuť. Můžete si dát jednodruhové čaje, ale na trhu je i spousta různých směsí, takže si můžete dát třeba čaj s ovocem. Mnohé čaje mají velmi příznivý vliv na naše zdraví, protože obsahují antioxidanty nebo složky podporující imunitu.

Jedním z velmi zajímavých čajů je zelený čaj Matcha, který pochází z Japonska. Část lidí ho zná alespoň názvem a někdo ho už i ochutnal. Nepatří mezi nejpopulárnější čaje, protože má velice specifickou chuť. Je to zelený prášek, který by se měl připravovat v dřevěné misce a rozmíchávat ve vodě pomocí dřevěné či rákosové metličky – podle místní tradice.

tradiční matcha

Výsledný nápoj má sytě zelenou barvu, pro kterou se Matcha používá třeba k ozdobení různých potravin nebo dezertů. Jeho vliv na zdraví je nepopiratelný. Obsahuje antioxidanty, různé minerály a vlákninu, takže jej mají v oblibě lidé, kteří se snaží zhubnout. Obsahuje vysokou dávku kofeinu – takže pokud nechcete pít nezdravé energetické nápoje, zkuste tento čaj. Jeho cena je vyšší právě kvůli jeho vlastnostem, protože podobný čaj na celém světě nenajdete. Vyzkoušejte ho a dejte si alespoň šálek týdně – budete se cítit lépe.