Nakupování

Světlo dělá domov


Pořádné svícení ve všech místnostech vašeho domu je velmi důležité nejen pro váš zrak. Kromě toho, že chcete mít v místnosti světlo, ať už teplé nebo studené, určitě taky chcete, aby vypadalo dobře a podtrhovalo styl místnosti. Vybírání není vůbec jednoduché, protože na výběr je toho opravdu hodně. Je pouze na vás, jestli zvolíte klasické bodovky, led panely a led pásky nebo třeba závěsný lustr.

žárovky

Důležité při výběru stropního svítidla je to, kde bude umístěno. Určitě si koupíte jiné svítidlo na chodbu a jiné do obývacího pokoje nebo nad jídelní stůl. Zatímco na chodbu a do koupelen se hodí nenápadné svícení, které nemusí být nijak ozdobné, do obývacího pokoje nebo nad jídelní stůl zvolíte něco, co upoutá nejen vaši pozornost, ale obdivovat toto světlo bude i návštěva. Nad jídelní stůj se hodí většinou nižší a podlouhlé svítidlo s několika samostatnými jednotkami. Moderní jsou v poslední době s dlouhými špagáty a žárovkami, ve kterých jdou vidět jednotlivé spirály.

Do obývacího pokoje se hodí závěsný lustr, který místnost dokáže úžasně zútulnit. Nemusíte se bát led světel ani teplých barev. Navíc se dají k různým světlům pořídit i ovladače, kterými si teplotu a intenzitu světla můžete navolit. Nechejte si poradit, pokud si nejste tím, co se do vašeho obýváku hodí. Lustr, který se do zařízené místnosti nehodí rozbije celkový dojem a může napáchat víc škody než užitku.

lustr obývací pokoj

Lustr si nemusíte představovat pouze jako takový ten klasický křišťálový skvost, který jste ještě jako děti vídali u babiček doma. Ačkoliv se i tyto druhy stropních svítidel vracejí do módy a mnohdy vypadají dobře, můžete si vybírat ze spousty moderních kousků, které dokážou svým vzhledem opravdu zaujmout. Nebojte se barev a různých tvarů. Klasické kulaté stropní svítidlo určitě nikoho neohromí.

Pokud máte navíc v místnosti sádrokartonový podhled, nebojte se ho podsvítit led páskem. Dokáže navodit příjemnou romantickou atmosféru a zvládne dokreslit celkový dojem z vašeho interiéru. Jako bonus si můžete přepínat mezi různými barvami podsvícení.