Nakupování

Stát se může ledacos

Provozování firemních vozidel a další techniky nejednou není ani trochu příjemnou záležitostí. A to nejenom proto, že se musí zajišťovat provozuschopnost a že to obnáší i nemálo byrokracie a dalších formalit. Problémy tu vyvstávají nejednou i ve chvíli, kdy je toto dáno k dispozici zaměstnancům, kteří to mají používat k výkonu své profese.

Znáte lidi. Dejte něco zaměstnanci, tedy v podstatě cizímu člověku, k dispozici, a jakmile ho třeba i jenom na chvíli spustíte z očí, může tento počít vymýšlet, zda by se této situace nedalo nějak využít i v jeho prospěch. A pokud už si na váš úkor nepřilepší zaměstnanec, kdo ví, jaký zloděj či jiný nekalý živel se může kolem techniky, již právě nemáte na očích, ochomýtat a co mu může přijít na mysl.

rypadlo v krajině

A tak se může hravě stát, že si někdo ze zaměstnanců usmyslí, že využije firemní vozidlo i k nepovolené černé jízdě, nebo že si z něj aspoň odčerpá nějaké ty ne zrovna levné pohonné hmoty, případně si rovnou natankuje na firemní náklady vlastní vozidlo, že z něj odmontuje nějaký ten náhradní díl, uzme něco z převáženého nákladu,… A jak jenom může přijít třeba nějaký podnikový stavební stroj vhod při nějakém tom melouchu!

Je zkrátka celá řada situací, kdy si zaměstnanci díky takovému vozovému a strojnímu parku přilepší na úkor svého zaměstnavatele. A jak se tento má bránit podobným zbytečným ztrátám, když je tato technika neustále v pohybu a mimo dohled?

Skvělým řešením podobných těžkostí může být GPS monitoring vozidel. Důmyslný sledovací systém, který dokáže uhlídat nejeden parametr, a to i na hodně velkou vzdálenost.

technika na staveništi

Stačí pár na onu techniku přimontovaných čidel, stačí nastavení toho, co je třeba ohlídat, stačí počítač s přístupem na internet a přihlašovací údaje a majitel této techniky si ji všechnu uhlídá, ať je tato kdekoliv a děje se s ní cokoliv.

Majitel tak může být spokojen. A nespokojeni mohou být snad leda nekale smýšlející zaměstnanci, kteří jsou kvůli tomuto vlastně kdykoliv pod kontrolou.