Nakupování

Pryč s parazity

Veterinární ordinace jsou zde rozhodně pro chovatele nebo majitele svých zvířecích miláčků. V podstatě je to velmi podobné našim lidským lékařům, jen s tím rozdílem, že my si dokážeme sami říci, kde nás co bolí nebo kde vidíme ten náš zdravotní problém. Tohle zvířátka neumí a tak mnohdy musí pomoci další laboratorní rozbory a odborné výsledky. Častokrát jsou na vině parazité.

veterinární vyšetření

  1. Vnitřní parazité

Ti žijí uvnitř a mají svůj domov různě na orgánech. Nejčastěji ve střevu, v krvi, plicích, ale i jiných tkáních. U koček a psů se nejvíce setkáváme s parazity, kterým je dobře ve střevech a napadají spíše trávicí trakt, ačkoliv nejsou jediní. Pokud zjistíme u našich domácích mazlíčků průjem, což není tak složité, dále hubnutí, nekvalitní srst, nafouklé bříško a podobné příznaky, tak naše kroky by měly směřovat na veterinu. Pokud budeme poblíž Prahy, tak můžeme zvolit místo, kde sídlí veterina Praha 10. Zde nám již pomohou vyřešit problém a předně i zjistit o jaký druh parazitů se bude jednat. Poté lze účinně zasáhnout v odčervení.

klíště velké

  1. Vnější parazité

Těch si můžeme snadno všimnout, pokud budou viditelně pochodovat po srsti, případně po kůži. Jakmile se schovají do kožíšku, tak moc šance nemáme. Mezi nejčastější návštěvníky, kteří se klidně dostanou až k nám domů, tak rozhodně patří blechy a klíšťata. Ale přirozeně opět nejsou jediní, co se rozhodnou potrápit naše domácí mazlíčky. Jakmile se usídlí v kožíšku, tak začnou dráždit a provokovat, že se pořád dotyčné zvířátko škrábe anebo si rovnou vykousává místo, kde ho to nejvíce zasahuje. Bohužel u některých jedinců to ovšem může vyvolat i složitější alergické reakce a poté se skutečně nikdo nevyhne veterinárnímu ošetření a další konzultaci, co s nezbedníky dělat.

O klíšťatech ani nemluvě, jelikož ty dokáží napáchat velké zdravotní problémy nejen u zvířat, ale i lidí. Ovšem i na ty existují různé pomůcky, které může doporučit veterinář. Vyplatí se, jelikož infekce, kterou mohou přenést, může mít jinak tragické následky.