Nezařazené

Proč raději přístřešek pro auto, než garáž


Využitelnost

Máte-li garáž pouze jako skladovací prostor pro parkování automobilu, je to zbytečný přepych. Garáž se vyplatí zejména tomu, kdo v jejích prostorách chce mít zároveň dílnu a úložný prostor pro některé předměty například sezonní sportovní potřeby, příslušenství k bazénu, zahradní techniku (sekačku na trávu, křovinořezy, traktůrky atp.)

růžové auto

Přístřešek na auto https://www.pergoly-trutnov.cz/garazove-stani poskytne vozidlu přibližně stejnou ochranu před povětrnostními vlivy, jako nevytápěná garáž, postavená mimo objekt domu jako samostatná stavba. Chrání vůz před větrem, deštěm, sněhem a námrazou a částečně i před prachem.

Cena

Přístřešky pro auta jsou jednoznačně levnější, než jakékoli garáže. Nezatíží rodinný rozpočet tak markantně, mnohdy není nutné brát si kvůli stavbě úvěr a zbytečně se zadlužovat. Díky přijatelné ceně se také může výstavba přístřešku významně urychlit a nemusíte čekat měsíce až roky, jak tomu občas u garáží bývá. Vůz pak nemusí být dlouhou dobu zaparkován venku, kde nemá zrovna ideální podmínky.

žena v autě

Doba výstavby

Projekt a kolaudace – zatímco s přístřešky tyto starosti odpadají, u garáže se nevyhnete projektům a kolaudačním řízením. Budou to další peníze navíc a samozřejmě běhání po úřadech a strávený čas.

Výkopové práce – garáž musí stát na pevných základech a ty vám musí někdo vyhloubit. Nebude to zadarmo a nebude to tak, že si písknete, a za deset minut je výkop hotov.

Stavební práce – podobné je to i se stavebními pracemi. Ty také potrvají poměrně dlouhou dobu a rozhodně nepočítejte s tím, že se tu objeví pan Sovák alias „rytíř Brtník z Brtníku“ a povolá do služby podzemní skřítky, kteří postaví garáž v průběhu jednoho dne – podobně, jak tomu bylo ve filmu pro děti „Ať žijí duchové!“.

Elektroinstalace – v garáži bude nutné zavést elektroinstalaci (světla a zásuvky) a to jsou další peníze a další potřebný čas.