Nezařazené

Nenechte se trápit nadváhou

Váha nebo spíše nadváha trápí nejednu ženu. Není to jen problém estetický, ale je to samozřejmě také problém zdravotní. Zvláště s rostoucím věkem představuje nadváha nebo dokonce obezita vážná rizika. Pojďme se podívat na ta nejzávažnější, i když výčet by mohl být nesrovnatelně větší.

· Vysoký krevní tlak
· Infarkt myokardu
· Nádorová onemocnění
· Diabetes
· Srdeční a cévní choroby
váha a dieta

Je čas něco ve svém životě změnit

Rozhodně je vždy vhodný čas něco ve svém životě změnit. Nemá smysl hladovět. Zvláště se to týká zralých žen, kde hladovění opravdu nevede k úbytku váhy, ale tělo si naopak vytváří tuky. Hladovění změňte za zdravou a střídmou stravu. Když potřebujete redukovat váhu, je velmi důležité, abyste nehladověli. Zároveň je třeba, abyste se naučili jíst častěji v menších dávkách. O tom, že je zapotřebí jíst více ovoce a zeleniny netřeba mluvit, nemluvě o bílém pečivu, cukru atd.
nezdravý životní styl
Samozřejmě je velmi důležité, abyste začali také něco dělat v oblasti pohybu. Ne každý má rád sport a cvičení, ale je zapotřebí zvýšit aktivitu. Ideální je pro začátek rychlá chůze. Je dobré najít si takovou aktivitu, která pro Vás bude příjemná a budete ji vnímat jako zábavu. Není vůbec od věci, když se Vám podaří do celého procesu někoho zapojit. Sdílené radosti a starosti představují nepochybně klíč k úspěchu. Zkuste to, už nebudete v kanceláři jediná, která marně a neustále bojuje s nadváhou. Je to běh na dlouhou trať a proto je dobré obrnit se trpělivostí.
Co všechno získáte tím, že se Vám podaří shodit pár kilogramů nebo snad i několik desítek kilogram?
nadváha ženy
· Budete se cítit mnohem zdravější
· Budete mít podstatně více energie
· Budete se sama sobě více líbit
· Budete si připadat přitažlivější
· Budete připadat přitažlivější i druhým
· Budete mít mnohem větší sebevědomí
· Budete vědět, že se dokážete porvat i s velmi náročnými úkoly