Netradiční nábytek


Už jste někdy viděli stolek vyrobený z motoru, ze starých disků nebo třeba pohovku z kožených automobilových sedadel? Tohle všechno a samozřejmě mnohem víc je schopen na zakázku vyrobit pan Štěpán Marek. Již několik let se zabývá právě tím, že z automobilových a motocyklových součástek vytvoří prakticky cokoliv do vašeho interiéru.

Náhradní díly

Jak sám autor luxusních doplňků říká „vše začalo díky televiznímu pořadu Top Gear, na který jsme s otcem koukali. Byl tam k vidění stolek do obýváku vyrobený z motoru. Ovšem z neleštěného motoru, tudíž nevypadal moc pěkně. Rozhodně nic, co byste si pořídili domů.“ A protože se v tu dobu sám zabýval leštěním hliníků, vznikla z toho hned myšlenka se o něco takového pokusit. „I z ošklivého motoru, který je na začátku od oleje se nechá vyrobit luxusní kus nábytku, který určitě do interiéru patří,“ dodává.

Zákazník si určí sám, jakou značku auta má rád a od toho se pak vše odvíjí. Pokud jde o jediný doplněk do bytu, je důležité, aby do již stávajícího interiéru vkusně zapadl. Štěpán Marek je ovšem také schopný zařídit váš byt kompletně. Vše si sám vymyslí, navrhne a i malý kus nábytku tak bude se zbytkem bytu pěkně ladit. Samozřejmě se jedná o ruční tvorbu, která zabere stovky hodin práci.

Důležité je sehnat vhodnou, nepoškozenou součástku. Záleží od značky auta i typu dílu. Některé se shánějí lehce a jsou i relativně levné, u jiných se koupě poštěstí až za několik let. Mnohdy je to jen o náhodě a kontaktech a jednat se pak musí rychle.
starý motor

Na začátku je naprosto surový díl, mastný a špinavý od oleje, který čeká desítky nebo dokonce stovky hodin broušení, dobrušování, pasování a leštění. Výsledek však opravdu stojí za to.

Který automobilový fanoušek by nechtěl mít podobný výtvor doma? Je samozřejmé, že ale takový skvost není levný a zdaleka ne každý si něco takového může dovolit.


4.5/5 - (2 votes)
Share This